Rekordowe EZ Ranch Ranch Summer Show!

Alicja Kula i Bogdan Czarnik  to para, którą z pewnością zapamiętali widzowie przybyli w miniony weekend do EZ Ranch w Rumiance. I nie tylko ze względu na medialność i prezencję, ale wyniki i częstotliwość pojawiania się na podium. Zwłaszcza w przypadku Alicji, która zwyciężała aż jedenastokrotnie (!), bijąc tym samym rekord ustanowiony na początku sezonu przez Rafała Dolatę (9 zwycięstw w ciągu jednych zawodów).

Zawodniczka  dosiadająca wałacha AQH Dual Dun II (wł. Janusz Wantuch) tryumfowała zarówno w klasach młodzieżowych, jak i Open. I nie miało znaczenia, czy jest to rywalizacja w ramach AQHA, PLWiR, czy All Breed. Czy jest to Pleasure, czy Horsemanship,  zawody w EZ Ranch należały do niej.

Bogdan Czarnik, jak na reprezentanta Polski w Reiningu przystało, okazał się natomiast najskuteczniejszym Reinerem zawodów - zważywszy na ilość zdobytych tytułów  (sześć) ale i najwyższe punktacje - w tym 146 punktów w Reining Freestyle.
Trener z BB Ranch, prezentujący APH Final Smoking Gun (wł. Bartosz Kotowicz)  okazał się też bezkonkurencyjny w najliczniej obsadzonej klasie Jackpot, gdzie pokonał blisko trzydziestu  startujących (wynik 141,5 punktu), ale i prestiżowej NRHA Open – 71,5 punktu.

Czy tak rewelacyjne wyniki zmienią układ sił w rankingach PLQHA All Around Champion i NRHA Polish Reining Cup, o których pisaliśmy przed zawodami EZ Ranch? Dziś trudno jednoznacznie stwierdzić, zwłaszcza ze przewaga Rafała Dolaty (który w EZ Ranch wystąpił tylko na koniu Pauli Siekańskiej) w klasyfikacji NRHA Open i Intermediate Open była dotychczas znacząca. W Limited Open Bogdan Czarnik ma już jednak zdecydowanie szansę na pierwszą pozycję.
Na szczyt tabeli All Breed All Around Champion poszybuje z pewnością Alicja Kula, która dotychczas remisowała z Domniką Piech. I to można uznać za pewnik.

A co z pozostałymi zawodnikami? Pozostaje nam poczekać na podsumowanie przygotowywane przez biuro PLQHA.
Dziś natomiast zachęcamy do zapoznania się pełnymi wynikami z EZ Ranch oraz obszernej galerii zdjęć Anity Kaczor!
 

Emocjonujący weekend przed nami: EZ Ranch Summer Show 2015

W najbliższy piątek  w mazowieckiej Rumiance rozpoczną się kolejne - trzecie już w tym sezonie - zawody zaliczane do cyklu GoWest 2015. W trakcie trzydniowej imprezy zawodnicy zyskają szanse na zdobycie nagród pieniężnych, tytułów mistrzowskich oraz punktów w rankingach prowadzonych przez Polish Quarter Horse Association.
 
Zważywszy na bogatą ofertę sportową uwzgledniającą klasy AQHA, NRHA, All Breed, kategorie kwalifikacyjne do Mistrzostw PLWiR, ale i popularność ośrodka i doświadczenie organizatorów, można spodziewać się dobrze obsadzonych i emocjonujących rozgrywek.
Tym bardziej, iż będzie to to doskonała szansa na wywalczenie dodatkowych punktów w klasyfikacji PLQHA All Around  Champion oraz NRHA Polish Reninig Cup - co gwarantować będzie solidna dawkę adrenaliny nie tylko dla zawodnikom, ale i przybyłym widzom.

O utrzymanie pozycji lidera walczyć będzie Rafał Dolata. Trener i zawodnik startujący w barwach Janiowego Wzgórza, po udanym początku sezonu, prowadzi zarówno w rankingu All Around Champion - kategoria AQH Open (25 punktów), jak i reiningowym Pucharze Polski w klasach Open (540 USD), Intemediate Open (268 USD), Novice Horse Open (158 USD) oraz Snaffle Bit/Hackamore Open (111 USD). I o ile przewaga w trzech pierwszych z wymienionych jest znaczna, a pozycja zawodnika niezagrożona, o tyle jednak rywalizacja w pozostałych będzie nad wyraz zacięta - co z pewnością rozpali emocje publiczności.
A tych nie zabranie też w przypadku zmagań w pucharowych Non Pro, gdzie o pierwsze miejsce w tabeli walczą Karol Bryła i Andrzej Ciok (321 vs 281 USD), jak również dywizji Open i Amateur All Breed, gdzie po dwóch poprzednich odsłonach GoWest Dominika Piech i Alica Kula zgromadziły odpowiednio po 10 i 9 punktów.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak udać się do Rumianki, aby na żywo obejrzeć to intersujące show!


- Ranking PLQHA All Around Rider
- NRHA Polish Reiing Cup
- Program zawodów EZ Summer Ranch Show 2015
 
Czerwiec - półmetek sezonu. Już dziś można zaryzykować stwierdzenie (choć naprawdę nie ma tu już żadnego ryzyka), że GoWest - nowa inicjatywa Polish Quarter Horse Association realizowana wespół z największymi polskimi ośrodkami zajmującymi się western riding i stanowiąca mieszankę edukacji sportu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród zawodników. A na listach startowych z każdą kolejną imprezą można zaobserwować coraz większy ruch, będący wynikiem zainteresowania cyklem zarówno właścicieli AQH, ale i innych ras.
 

EZ Ranch Summer Show w lipcu z klasami NRHA, AQHA, All Breed i PLWiR

Przed nami trzecia w tym sezonie odsłona zmagań sportowych realizowanych pod wspólnym szyldem GoWest 2015 i programem obejmującym klasy AQHA, NRHA i oczywiście All Breed!
Tym razem złaknieni rywalizacji zawodnicy, ale i żądni emocji widzowie udadzą się na Mazowsze, gdzie już w połowie lipca odbędzie się EZ Ranach Summer Show w Rumiance, organizowane przez Ewelinę Zoń i zespół PLQHA!

Lipcowe zawody uzupełnią też klasy kwalifikacyjne PLWiR, co stanowić będzie zapewne dodatkowy atut dla jeźdźców walczących o prawo do startu w jesiennych Mistrzostwach Polski tajże organizacji.
Zawodnicy żądni wiedzy będę mogli natomiast skorzystać z kolejnego bezpłatnego w tym roku szkolenia, którego tematem staną się konkurencje techniczne: trail, pleasure i  horsemanship. Zajęcia poprowadzi Ewelina Zoń.

Zachęcamy do zapoznania się z wstępnym programem zawodów, regulaminami oraz nadsyłania zgłoszeń i zbierania punktów w ramach Polish Reining Cup oraz PLQHA & All Breed All Around Champion!
 

You Can Slide: niedziela dla Alicji Kuli i Rafała Dolaty

Niedziela w Roleski Ranch przyniosła kolejną dawkę sportowych wrażeń, których dostarczyli nie tylko reinerzy, ale i zawodnicy startujący w pozostałych konkurencjach technicznych.

Dobrą passę utrzymała między innymi Alicja Kula prowadząca Dual Dun Il - sześcioletniego wałach AQH należącego do Janusza Wantucha.
Po wielu udanych startach w piątek i sobotę, także w niedzielę stawała na podium, tryumfując  w All Breed Showmanship At Halter Open Champion  oraz AQHA Western Pleasure Open i All Breed Western  Pleasure Open.
Zawodniczka zdeklasowała też rywali w AQHA Trail Amateur / All Breed Trail Amateur, otrzymując 71 punktów.

Wśród reinerów ponownie bezkonkurencyjny okazał się Rafał Dolata dosiadający klacz Twisters Hot N Spicy Janusza Miłka.
Reprezentant Janiowego Wzgórza w najliczniej obsadzonym i zarazem najważniejszym konkursie reinigowym tego dnia - NRHA Open -  otrzymał 73,5 punktu, co jednocześnie pozwoliło mu i na pierwszą lokatę w klasie AQHA Sernior Reining Open.

O pół punktu niżej oceniony został natomiast Adrian Motyka z Smoke N Misty Andrzeja Cioka. Wynik ten skutkował drugą pozycją w klasie NRHA Open i AQHA Reining Senior Open (ex aequo z Manuelem Cortesi na Nu Circles Of Hearts), ale i pierwszą pozycję w All Breed Reining Senior Open.

Pełne wyniki w załączniku, a my zachęcamy do obejrzenia relacji z konkurencji AQHA Western Pleasure Open.


Zobacz również: You Can Slide: 74 punkty Karola Bryły w Non Pro!