Rekordowe EZ Ranch Ranch Summer Show!

Alicja KulaAlicja Kula i Bogdan Czarnik  to para, którą z pewnością zapamiętali widzowie przybyli w miniony weekend do EZ Ranch w Rumiance. I nie tylko ze względu na medialność i prezencję, ale wyniki i częstotliwość pojawiania się na podium. Zwłaszcza w przypadku Alicji, która zwyciężała aż jedenastokrotnie (!), bijąc tym samym rekord ustanowiony na początku sezonu przez Rafała Dolatę (9 zwycięstw w ciągu jednych zawodów).

Zawodniczka  dosiadająca wałacha AQH Dual Dun II (wł. Janusz Wantuch) tryumfowała zarówno w klasach młodzieżowych, jak i Open. I nie miało znaczenia, czy jest to rywalizacja w ramach AQHA, PLWiR, czy All Breed. Czy jest to Pleasure, czy Horsemanship,  zawody w EZ Ranch należały do niej.

Bogdan Czarnik, jak na reprezentanta Polski w Reiningu przystało, okazał się natomiast najskuteczniejszym Reinerem zawodów - zważywszy na ilość zdobytych tytułów  (sześć) ale i najwyższe punktacje - w tym 146 punktów w Reining Freestyle.
Trener z BB Ranch, prezentujący APH Final Smoking Gun (wł. Bartosz Kotowicz)  okazał się też bezkonkurencyjny w najliczniej obsadzonej klasie Jackpot, gdzie pokonał blisko trzydziestu  startujących (wynik 141,5 punktu), ale i prestiżowej NRHA Open – 71,5 punktu.

Czy tak rewelacyjne wyniki zmienią układ sił w rankingach PLQHA All Around Champion i NRHA Polish Reining Cup, o których pisaliśmy przed zawodami EZ Ranch? Dziś trudno jednoznacznie stwierdzić, zwłaszcza ze przewaga Rafała Dolaty (który w EZ Ranch wystąpił tylko na koniu Pauli Siekańskiej) w klasyfikacji NRHA Open i Intermediate Open była dotychczas znacząca. W Limited Open Bogdan Czarnik ma już jednak zdecydowanie szansę na pierwszą pozycję.
Na szczyt tabeli All Breed All Around Champion poszybuje z pewnością Alicja Kula, która dotychczas remisowała z Domniką Piech. I to można uznać za pewnik.

A co z pozostałymi zawodnikami? Pozostaje nam poczekać na podsumowanie przygotowywane przez biuro PLQHA.
Dziś natomiast zachęcamy do zapoznania się pełnymi wynikami z EZ Ranch oraz obszernej galerii zdjęć Anity Kaczor!

fot. Anita Kaczor