katalog ośrodków

katalog ośrodków (15)

Katalog polskich ośrodków jeździeckich oferujących jazdę konną w stylu western lub/i zajmujących się treningiem koni oraz hodowlą koni American Paint Horse i American Quarter Horse.

Zgłoszenia prosimy dodawać po zalogowaniu w zakładce MÓJ WWR lub przesyłać na adres: kontakt (at) wwr.com.pl.

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:37

Dębogóra Ranch

Napisane przez

Dębogóra koło Czerwonaka, woj. wielkopolskie to miejscowość położona na południowym skraju Puszczy Zielonki. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1335 roku. Wtedy osada stanowiła własność klasztoru cysterek z Owińsk. W tym samym roku zakonnice sprzedały sołectwo braciom Siestrzkowi i Piotrowi, aby lokować je na prawie magdeburskim. W 1880 roku wieś liczyła 14 domów, w których mieszkało 159 osób. Można w niej zobaczyć domy z początku XX wieku, oraz pomnikową sosnę zwyczajną o obwodzie 290 cm.

Stajnia Dębogóra Ranch powstała na skraju miejscowości w przepięknej okolicy pełnej zieleni i przestrzeni zachęcającej do konnych wędrówek. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi i jeźdźcami. Nasze konie są zrównoważone i trenowane specjalnie, by dawały radość z jazdy konnej w stylu western zarówno początkującym jak i zaawansowanym jeźdźcom.

Konie i zawodnicy trenowani w Stajni Dębogóra Ranch pod okiem wykfalifikowanego trenera i czynnego zawodnika Mirka Banaszaka, osiągają sukcesy startując w konkurencjach westernowych na zawodach.

Mirosław Banaszak Stajnia Dębogóra Ranch
ul. Karłowicka 1a, 62-006 Dębogóra
tel. kom. 606 939 632
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres: www.debogoraranch.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:00

Traperska Osada

Napisane przez

Traperska Osada położona jest na skraju Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka" w gminie Czerwonak, zaledwie 15 km na północ od Poznania. Dostęp do puszczy poprzedza dolina przepełniona akwenami wodnymi z kąpieliskami. Puszcza to także ostoja ptactwa i raj dla wędkarzy.

Traperska Osada to atrakcyjnie usytuowany teren z wieloma atrakcjami agroturystycznymi, doskonały zarówno na organizację imprez firmowych, integracyjnych, okazjonalnych itp. jak i spotkania rodzinne, kameralne na świeżym powietrzu.Urozmaicona rzeźba terenu zachęca do spacerów, wycieczek rowerowych, przejażdżek konnych, a także wypraw psimi zaprzęgami. W wietrzne dni stawiamy żagle, by dać się ponieść wodnemu szaleństwu na windsurfingu.Te i inne atrakcje i pokusy czekają na tych, którzy pragną zasmakować przygody!

Nasza oferta obejmuje:

 • Naukę jazdy konnej
 • Wakacje w siodele
 • Półkolonie
 • Przygody dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym
 • Rajdy konne w stylu western i przebierane
 • Weekend w siodle
 • Imprezy dla firm
 • Imprezy wyjazdowe
 • Psie zaprzęgi
 • Wyprawy zaprzegami
 • Noclegi

nazwa: Traperska Osada
adres: ul. Lipowa 50 A, 62-005 Bolechówko k/Poznania
numer telefonu: kom. 0-693 160-293 Jarosław Tylkowski, lub kom. 0-663 523-921 Daria Brajewska
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., http://www.traperska-osada.pl/poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:43

Szkockie Rancho

Napisał

Szkockie Ranczo Wellness & Spa to obiekt położony 50 km od Warszawy i 30 km od lotniska Modlin, w zacisznej i malowniczej miejscowości Skarboszewo (dogodny dojazd trasą szybkiego ruchu S7 Warszawa - Gdańsk).

Stajnia Reiningowa na Szkockim Ranczo to konie rasy American Quarter Horse i American Paint Horse do sportu i jazdy konnej w stylu western. Nasz Western Reining Team to profesjonalni trenerzy, jak i pasjonaci jazdy i sportu westowego - z Mistrzem Polski w Reiningu 2011 i członkiem kadry narodowej na czele.
Specjalizujemy się w treningach Western Reining.

Zapraszamy z własnym koniem lub na jazdy na specjalnie przygotowanych do Reiningu koniach ze stajni Rancza. Przygotowujemy konia i jeźdźca do zawodów reiningowych Treining & Showing.
Profesjonalny trening konia obejmuje również ujeżdżenie i układanie młodych koni metodami naturalnymi. Zajęcia odbywają się przez cały rok w nowoczesnej przestronnej hali (25x55) lub na oświetlonej ujeżdżalni zewnętrznej (30x60).

Oferta dodatkowa:

 • Hotel dla koni
 • Stanówka
 • Rajdy terenowe
 • Weekendowa przygoda z westernem
 • Warsztaty i szkolenia z końmi, Outdoor - zabawy ranczerskie


Szkockie Ranczo Wellness & Spa to także idealne miejsce na zorganizowanie spotkania z klientami, szkolenia, imprezy integracyjnej czy też odpoczynku w gronie najbliższych. Posiadamy 33 jedno- i dwuosobowe przytulne pokoje, urządzone w stylu country. Niepowtarzalny klimat, elegancki i przytulny wystrój restauracji, profesjonalna obsługa.

Autorska kuchnia i wyśmienite potrawy, stworzone z myślą o wymagających smakoszach i znawcach dobrej kuchni. Menu oparte na wołowinie Highland Cattle z własnej hodowli ekologicznej.
Strefa Wellness & Spa oferuje chwile relaksu i wyciszenia, gdzie poddają się Państwo odprężającym zabiegom i rytuałom Spa. Sauna, jacuzzi, kryty basen, ruska bania.
Ponadto aqua aerobik, ćwiczenia fitness, Nordic Walking, zabawy integracyjne, gry zespołowe, rowery, bilard, tenis stołowy.

W ramach spotkań integracyjnych organizujemy warsztaty kulinarne z Szefem Kuchni, degustacje Single - Malt whisky, cygar, degustacje win, imprezy z DJ-em i muzyką na żywo, pokazy barmańskie i wiele innych.

Lothar König - trener, instruktor, zawodnik

Z najważniejszych osiągnięć:

 • członek kadry narodowej
 • wielokrotny Vicemistrz Polski Polskiego Związku Jeździeckiego i Polskiej Ligii Western i Rodeo
 • w 2011r. roku uzyskał kwalifikacje do mistrzostw świata w Kentucky
 • wysoko utytułowany jeździec zawodów najwyższej klasy NRHA i AQHA

nazwa: Szkockie Ranczo Wellness & Spa
adres: Skarboszewo 30, 09-152 Naruszewo
numer telefonu: +48 608 135 489, lub 48 606 336 205
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.szkockieranczo.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:58

Rancho Zaręby

Napisał

nazwa: Rancho Zaręby
adres: 96-321 Żabia Wola
numer telefonu: +48 797 19 17 30
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.ranchozareby.pl

piątek, 15 lipiec 2016 07:33

Stajnia Stasiowe

Napisane przez

Stajnia Stasiowe to ośrodek jeździecki założony w 2010r przez Joannę i Pawła Chruślickich, w miejscowości Stasiowe nieopodal Częstochowy w woj. Śląskim. Stajnia położona jest w otulinie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Posiadamy 30 letnie doświadczenie jeździeckie,od 1998 roku zajmujemy się treningiem i propagowaniem western riding.
Stajnia posiada 12 boksów, ujeżdżalnię, roundpen i kilka hektarów pastwisk.

Zajmujemy się hodowlą koni ras AQH i APH, szkolimy konie do konkurencji west oraz przygotowujemy do pracy pod siodłem młode konie. Prowadzimy pensjonat dla koni, rekreację i rajdy konne.

Trening młodych koni opiera się przede wszystkim na naturalnych metodach, korzystamy z technik Silversand Natural Horsmanship (jazda na jednej linie) oraz tradycji kalifornijskich vaquero(szkolenie na bosalu). Zapraszamy do przeczytania o nas na naszej stronie www.

adres: Stasiowe 7 42-714 Lisów (Śląsk)

numer telefonu:: +48 692 222 786

e-mail / strona internetowa:: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.stajniastasiowe.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:31

Double R Ranch

Napisane przez

nazwa: Double R Ranch
adres: Rzeczyca 19, 66-614 Maszewo
numer telefonu: +48 784 560 975
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.drrquarterhorses.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:57

Stajnia Largo

Napisał

nazwa: Stajnia Largo
adres: 95-060 Brzeziny k/Łodzi
numer telefonu: +48 605 433 428
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.stajnialargo.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:18

Western Riding Center BRONCO

Napisane przez

adres: ul. Brzostowa 23, 07-306 Brok
numer telefonu: +48 604 453 150
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:24

MSM Western

Napisane przez

adres: ul.Trakcyjna 9a, 32-626 Jawiszowice
numer telefonu: +48 722 098 160
e-mail / strona internetowa: www.msmwestern.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:42

BB RANCH

Napisane przez

BB Ranch to ośrodek jeździecko – treningowy, założony przez Beatę Maciejczak i Bogdana Czarnika w 2007 roku w Łętkowicach koło Krakowa.

W BB Ranch zajmujemy się treningiem koni i jeźdźców, nauką jazdy konnej, promowaniem jeździectwa jako doskonałego sposobu spędzania czasu dla całej rodziny.
Przede wszystkim jednak BB Ranch to ośrodek treningowy nastawiony na sportowe szkolenie jeźdźców i koni w dyscyplinach western riding, a przede wszystkim reining.

Trenerem w BB Ranch jest Bogdan Czarnik, od wielu lat plasujący się w czołówce polskich zawodników, wielokrotny mistrz Polski w konkurencji Reining Open, dwukrotnie zdobywca złotego medalu podczas MEC ( Mistrzostwa Europy Środkowej) reprezentant Polski na World Reining Master Final ( 2009, Oklahoma) oraz Jeździeckich Mistrzostwach Świata w Kentucky ( World Equestrian Games, 2010, Lenxinghton, KY ) .

BB Ranch jest miejscem, w którym chętnie witamy dzieci i młodzież. Nasi wychowankowie już zaznaczyli swoją obecność na arenach i są rozpoznawalni w świecie western ridingu.


BB Ranch
Łętkowice 1, 32-107 Radziemice
Beata Maciejczak
telefon: +48 600 99 55 69, tel./fax 012 385 63 68
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.bbranch.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:26

Double 7 Ranch

Napisane przez

adres: Antoniów 77, 58-512 Stara Kamienica
numer telefonu: +48 506 092 881
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.covenders.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:29

Roleski Ranch

Napisane przez

nazwa: Roleski Ranch
adres: Stare Żukowice 1a, 33-151 Nowa Jastrząbka
numer telefonu: +48 602 753 148
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.roleskiranch.com

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:28

White Mare

Napisał

nazwa: White Mare
adres: Czaplice 1, 56-160 Wińsko
numer telefonu: +48 784 533 489
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.whitemare.nets.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:19

Tamarynowa Osada

Napisał

adres: ul. Dormowska 4, Łowyń
numer telefonu: +48 691 361 314
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.tamarynowaosada.pl

poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:33

Arizona City

Napisane przez

Ośrodek od wielu lat prowadzi jazdy w konne. Prowadzimy oraz organizujemy wycieczki i rajdy konne.
Można u nas nauczyć się jazdy konnej od poziomu początkującego, aż po zostanie zawodnikiem.

Zajmujemy się również treningiem koni do konkurencji Reining.

osiągnięcia zawodników i koni:

Anna Łagodzińska
wielokrotna medalistka i Mistrzyni Polski i Mecu w kategorii junior senior, w konkurencjach Pole bending i Reining.
Z ważniejszych osiągnięć:

 • 2009 mistrzostwo PLWiR pole bending senior;
 • 2010 mistrzostwo MEC pole bending junior;
 • 2011 vice mistrzostwo PLWiR reining amator;
 • 2012 vice mistrzostwo PLWiR reining amator


Julka Dorociak
wielokrotna medalistka i Mistrzyni polski i Mecu w kategorii junior konkurencji Reining.
Z ważniejszych osiągnięć:

 • 2011 mistrzostwo PLWiR reining junior;
 • 2011 mistrzostwo MEC reining junior;
 • 2012 mistrzostwo PLWiR reining junior


Artur Górecki -
wielokrotny medalista i Mistrz Polski i Mecu w senior, konkurencji Reining.
Z ważniejszych osiągnięć:

 • 2012 mistrzostwo PLQHA reining konie młodsze;
 • 2012 mistrzostwo PLWiR reining konie młodsze;
 • 2012 mistrzostwo MEC reining open

dane kontaktowe:

nazwa: Arizona City
adres: Słone 57; 57 - 350 Kudowa Zdrój
numer telefonu: +48 602 434 796
e-mail / strona internetowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.arizonacity.pl