Emocjonujący weekend przed nami: EZ Ranch Summer Show 2015

W najbliższy piątek  w mazowieckiej Rumiance rozpoczną się kolejne - trzecie już w tym sezonie - zawody zaliczane do cyklu GoWest 2015. W trakcie trzydniowej imprezy zawodnicy zyskają szanse na zdobycie nagród pieniężnych, tytułów mistrzowskich oraz punktów w rankingach prowadzonych przez Polish Quarter Horse Association.
 
Zważywszy na bogatą ofertę sportową uwzgledniającą klasy AQHA, NRHA, All Breed, kategorie kwalifikacyjne do Mistrzostw PLWiR, ale i popularność ośrodka i doświadczenie organizatorów, można spodziewać się dobrze obsadzonych i emocjonujących rozgrywek.
Tym bardziej, iż będzie to to doskonała szansa na wywalczenie dodatkowych punktów w klasyfikacji PLQHA All Around  Champion oraz NRHA Polish Reninig Cup - co gwarantować będzie solidna dawkę adrenaliny nie tylko dla zawodnikom, ale i przybyłym widzom.

O utrzymanie pozycji lidera walczyć będzie Rafał Dolata. Trener i zawodnik startujący w barwach Janiowego Wzgórza, po udanym początku sezonu, prowadzi zarówno w rankingu All Around Champion - kategoria AQH Open (25 punktów), jak i reiningowym Pucharze Polski w klasach Open (540 USD), Intemediate Open (268 USD), Novice Horse Open (158 USD) oraz Snaffle Bit/Hackamore Open (111 USD). I o ile przewaga w trzech pierwszych z wymienionych jest znaczna, a pozycja zawodnika niezagrożona, o tyle jednak rywalizacja w pozostałych będzie nad wyraz zacięta - co z pewnością rozpali emocje publiczności.
A tych nie zabranie też w przypadku zmagań w pucharowych Non Pro, gdzie o pierwsze miejsce w tabeli walczą Karol Bryła i Andrzej Ciok (321 vs 281 USD), jak również dywizji Open i Amateur All Breed, gdzie po dwóch poprzednich odsłonach GoWest Dominika Piech i Alica Kula zgromadziły odpowiednio po 10 i 9 punktów.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak udać się do Rumianki, aby na żywo obejrzeć to intersujące show!


- Ranking PLQHA All Around Rider
- NRHA Polish Reiing Cup
- Program zawodów EZ Summer Ranch Show 2015