Kalendarz Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 2017

Chociaż święta już za nami, to mamy bardzo dobry powód aby zrobić komuś z naszych bliskich jeszcze jeden prezent.
 

Święta w stylu country

Już niecały tydzień dzieli nas od nadchodzących świat.
Jeżeli ostatnie dni pełne gotowania, sprzątania i kupowania prezentów nie pozwoliły wam na uchwycenie bożonarodzeniowego klimatu, to mamy dla was radę.
Przygotowaliśmy listę dziesięciu oryginalnych utworów country, które z pewnością uprzyjemnią wam przedświąteczną gorączkę i pozwolą odpocząć od atakującego ze wszystkich stron „Last Christmas” w wykonaniu Wham!.
 

Miękko i z wyczuciem

Shawn Flarida pokazuje w jaki sposób nauczyć się używania rąk z maksymalną delikatnością i wyczuciem.
 

100 najbardziej trujących roślin dla koni

Wysokie temperatury za oknem nie pozwalają nam zapomnieć, że mamy obecnie pełnię lata. Niestety ta najbardziej przyjemna z pór roku wiąże się także z wieloma zagrożeniami dla naszych koni.
 

Błąd nr 1 - zdarza się nawet dobrym trenerom!

Może myślisz, że błędy o których napiszę to zbyt mocne używanie ostróg albo szarpanie za wędzidło? Te i inne podobne problemy szkoleniowe są oczywiście złe, ale jednak nie aż tak duże, jakby się mogło wydawać.
Nie. Największym błędem jaki często widzę, to jeźdźcy, którzy nie wiedzą kiedy odpuścić i zakończyć trening. Nie potrafią oprzeć się pokusie i wciąż proszą konia o więcej i więcej; wymagają od konia ciągłego zaangażowania pomimo tego, że ten w danym momencie daje już wszystko ze swoich fizycznych i mentalnych możliwości.
Po latach treningów i wygrywania w zawodach na najwyższym poziomie, uważam tę pokusę za wroga nr 1 wszystkich treningów. A to dlatego, że jeśli nie wiesz kiedy skończyć, możesz nie tylko przetrenować konia fizycznie, ale również zrujnować go psychicznie.

Aby przeczytać artykuł  - Zaloguj się!