artykuły

Z przyczepą w drogę

Lato to sezon podróży, nie tylko tych na końskim grzebiecie ale także pokonywanych z wierzchowcami „na pace”. Dlatego też postanowiliśmy podzielić się kilkoma radami jak zorganizować bezpieczna podróż z końską przyczepą.

Pamiętajmy, że przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześniej, tak aby mieć czas na ewentualne poprawki.

1. Przede wszystkim przed jazdą sprawdźmy stan techniczny samochodu i przyczepy. Przy czym nie można ograniczać się jedynie do skontrolowania świateł i ciśnienia opon, skupmy się także na łączniku przyczepy z samochodem.
2. Oceńmy także stan wszelkich elementów wewnątrz przyczepy. Szczególną uwagę należy zwrócić na podłogę oraz przegrody- ich stan i stabilność mocowania.
3. Po wprowadzeniu konia do przyczepy sprawdźmy, czy ochraniacze nie są luźne oraz czy zapięcie nie umożliwia niebezpiecznego przełożenia nogi naszego wierzchowca podczas jazdy.
4. Przed samym wyjazdem zabezpieczmy wszystkie klapy i drzwi, atak aby nie otwierały się samoistnie pod wpływem drgań.
6. Przed wyruszeniem w drogę upewnijmy się, że zabraliśmy wszystkie dokumenty (w tym paszport konia), pieniądze i telefon.
5. Zatrzymujcie się co jakiś czas aby sprawdzić co się dziej z naszym zwierzęciem. Czasami nawet używajac kamery nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkich zagrożeń.

Szczęśliwej drogi!