Newsy

Horse & Dog Trail na Americana 2015Po raz pierwszy w programie Americany pojawi się bowiem  Horse & Dog Trail - dyscyplina, w której startujący jeździec ma za zadanie zaprezentować podczas patternu trailowego możliwości ujeżdżeniowe konia, jak i odpowiednio wyszkolonego, chętnie współpracującego psa.

Na czym to polega? Pracujący na arenie pies ma za zadanie wspierać swego Pana, towarzysząc mu przy pokonywaniu każdej przeszkody (po prawej lub lewej stronie konia – nigdy z przodu) lub w określonych sytuacjach np. podczas przechodzenia przez mostek, antycypować jego działania – w tym przypadku pokonując przeszkodę jako pierwszy, a następnie oczekując po drugiej stronie na jeźdźca i konia.

Konkurencja zaplanowana została na niedzielę 6 września, a pula nagród wynosi ponad 1000 dolarów.
Swoją obecność już dziś zapowiedzieli przedstawiciele stowarzyszeń promujących rasy psów blisko związane z jazdą konną western, czyli Cattle Dog Association oraz Australian Shepard Association Stąd też na miejscu będzie możliwość bliższego zapoznania się z tymi rasami, nabycia sprzętu i literatury oraz odbycia rozmowy ze znanymi szkoleniowcami.

Więcej na www.americana.de

 

Foto: Art&Light dla lz-westerntraining.de