Newsy

NoLeaf-Junior-Program - Americana wspiera młodych jeźdźców

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizatorzy Americany zainicjowali program mający na celu wparcie i promocję młodych i utalentowanych jeźdźców - projekt o wartości blisko 10 000 EUR!

W ramach AMERICANA NoLeaf-Junior-Program 2015/2016 młodzi jeźdźcy zyskają możliwość rywalizacji o pełne wsparcie trenersko-sprzętowe, dostępne dla zwycięzcy konkursu, na przestrzeni jednego sezonu sportowego. Będzie to rozbudowany pakiet świadczeń, w skład którego wejdą zarówno bezpłatne konsultacje z doświadczonymi szkoleniowcami (do wyboru konsultacje m.in. z Maikiem Bartmannem, Lindą Leckebusch, Alexandrem Ripperem, Sylvią Rzepką, czy Bernardem Fonckiem), wysokiej klasy ekwipunek jeździecki, w tym:  siodło all around/reining, ale i vouchery na usługi partnerów Americany np. sesję foto w Art&Light!

Możliwość startu w finalne programu NoLeaf, rozgrywanego podczas tegorocznej Americany oraz walki o laur zwycięzcy i nagrodę główną, zyskają jeźdźcy wytypowani przez specjalnie dobraną komisję, na podstawie wcześniej złożonej aplikacji. Zgłoszenia winny zawierać kwestionariusz osobowy, krótką biografię oraz 15 minutowe video z sesji treningowej.

Co ważne sędziowie będą oceniać nie tylko umiejętności jeździeckie, ale i poszukiwać widocznych oznak talentu oraz - co ważne- zwracać uwagę na komunikację i styl pracy z koniem, opierający się na zrozumieniu i szacunku do zwierzęcia.

Zgłoszenia będą przyjmowane od jeźdźców pomiędzy 16 a 25 rokiem życia. Przynależność do organizacji sportowo-hodowlanych nie jest wymagana.

Do startu w ostatecznej rozgrywce wytypowanych zostanie ostatecznie 8 par jeździec-koń.

Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca 2015. Szczegóły na stronie: www.NoLeaf.de.