Quo vadis western ridingu?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim wpisie, decyzja o rozwiązaniu PLWiR stanowi zakończenie pewnego rozdziału rozwoju western ridingu w Polsce, to wydarzenie niestety wpisuje się w ogólnoświatową "złą passę" konkurencji westernowych.
 

Wielkie zmiany w McQuay Stable

Jak donosi WorldWideSlide.com Tim i Colleen McQuay postanowili sprzedaż zasoby ośrodka McQuay Stables.
 

Sukces biało-czerwonych na High Class Reining Maturity!

Miniony weekend okazał się niezwykle udany dla polskich reprezentantów na High Class Reining Maturity w Austrii!
W sobotniej klasie Limited Open tytuł Czempiona wywalczył Karol Bryła prowadzący A Diamond Enterprise, z wynikiem 143 punktów. Tuż za nim, z punktacją niższą o trzy oczka, uplasował się Bogdan Czarnik z Final Smoking Gun Bartosza Kotowicza!

Ale to nie koniec. W finale Maturity, w pięknym stylu zatryumfowała klacz należąca do Kate Szumańskiej! Ultra Spookin prowadzona przez debiutującego w tym sezonie w rozgrywkach Open Włocha Manuela Cortesi otrzymała 220 punków (w dogrywce), co skutkowało zwycięstwem w Maturity Open Level 3!
Gratulujemy!


Pełne wyniki dostępne na showmanager.eu

Foto: dzięki uprzejmości Kate Szumańskiej
 

Sukces Bogdana Czarnika na Futurity 2015

W dniu wczorajszym oficjalnie zakończyły się zawody NRHA Futirity 2015. Tegoroczna edycja z pewnością zostanie zapamiętana przez polskich miłośników jazdy konnej w stylu western. Powodem zamieszania jest Bogdan Czarnik, który nie tylko zakwalifikował się do finałów swojej kategorii, ale ostatecznie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.
Kibiców cieszy bardzo dobra i stabilna forma naszych reprezentantów- Bogdana Czarnika i Lil Pocos Gun (właściciel Arkadiusz Nagiec). Otrzymywana przez parę punktacja nie schodziła poniżej 210 punktów. Odpowiednio na poszczególnych etapach rozgrywki kształtowała się następująco:
1. Level 1 Open 1st Go- 211 pkt.,
2. Level 1 Open Semi-finals- 211 pkt.,
3. Level 1 Open Futurity Finals- 210 pkt.
Warto podkreślić, że rywalizacja w finałach była bardzo zacięta i jeżeli para uzyskała by 1,5 pkt. więcej, to zajęłaby piąte miejsce. Najwyższą klasę (level 4) wygrała para Casey L Deary na Shesouttayourleague (właściciel Robert Curtis) uzyskując w finale 224 punkty.
 

Horse & Dog Trail na Americana 2015

Organizatorzy Americany nie próżnują, by zachęcić do udziału  w zawodach czołowych zawodników, ale i zapewnić emocjonujące atrakcje przybyłym do Augsburga widzom.

Po styczniowej zapowiedzi, dotyczącej inauguracji dedykowanego programu dla juniorów o nazwie NoLeaf, przyszedł czas na nową konkurencję - tym razem dla zawodników posiadających nie tylko dobrze przygotowanego konia, ale i…psa.