Newsy

WEG 2014: finał niestety bez Rafała Dolaty, ale za to z Colonels Shining Gun

Shawn Flarida na Spooks Gotta Whiz, Andrea Fappani z Custom Cash Advance, Ann Fonck Poels prowadząca Nic Richocet, Bernard Fonck na Sail On Top Whizard i Rudi Kronsteiner z DR Lee Hook Dodając do tego rodzinę McCutcheon mamy gwarancję emocjonującego finału WEG 2014, który odbędzie się już 30 sierpnia w Caen.

Niestety w ostatecznej rozgrywce zabraknie Rafała Dolaty i Twisters Hot N Spicy Janusza Miłka. Otrzymane w czwartkowym Consolation Run 211 punktów było wynikiem dobrym, ale niestety niewystarczającym, by znaleźć się wśród pięciu awansujących par.

Podczas sobotnich zmagań pojawi się jednak polski akcent - i to mocny - gdyż o medale będzie walczyć w barwach Belgii Cira Baeck, dosiadająca Colonels Shining Gun Katarzyny Roleskiej. Kciuki zatem nadal pozostaną zaciśnięte.

W tym miejscu warto nadmienić, że brak obecności polskiej ekipy w finale nie oznacza przegranej, gdyż osiągnięcia z tegorocznego WEG to kolejny krok naszych reinerów w drodze do europejskiego TOP. 11 ekipa na świecie, dwa najlepsze wyniki w historii startów naszych reinerów na WEG to już duży sukces!
Stąd też z niecierpliwością czekamy na WEG 2018 w kanadyjskim Bromont!

A tym czasem zachęcamy do zapoznania się z listą startową finału indywidualnego oraz materiałami video przygotowanymi przez FEI, podczas trwających igrzysk.


Na zdjęciu Romulad Poard podczas Consolation Run