Chcę startować w klasach "Halter"

Przedstawiamy najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi, dotyczące startu w konkurencji Halter. Liczymy, że będą one pomocne i pomogą zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z tą ciekawą konkurencją,
 

Western Pleasure

Konkurencja ta z punktu widzenia nie zorientowanego widza sprawia wrażenie nie skomplikowanej i mało interesującej. Zasada jest prosta: jeźdźcy w równych odstępach jadą jeden za drugim wokół areny. Na sygnał sędziego zmieniają chody oraz kierunki. Po zakończeniu przejazdu ustawiają się w rzędzie i prezentują umiejętność cofania. Tak w dużym uproszeniu można opisać zasady rozgrywania konkurencji Western Pleasure. Można, ale nie należy.
 

Ranch sorting (Team Sorting )

     Z bogactwa konkurencji western i rodeo chciałbym przedstawić następną , RANCH SORTING (Team Sorting).

Ranch Sorting jest konkurencją zespołową, polegającą na wycinaniu pojedynczych sztuk bydła ze stada i umieszczeniu ich w odrębnym kojcu. Drużyna (team) składa się z dwóch zawodników, którzy przed rozpoczęciem konkurencji znajdują się w jednym kojcu (zagrodzie) . W drugim kojcu znajduje się dziesięć sztuk bydła oznaczonych numerami od 0 do 9, oraz jedna lub dwie sztuki bez numeru (blank or trash cow).
 

Ranch Trail , Ranch Horse Competition

Dziś chciałbym scharakteryzować dwie nowe konkurencje Ranch Trail oraz Ranch Horse Competition.

Ranch Trail jest konkurencją w której możemy pokazać konia w sytuacjach, jakie spotykamy podczas pracy na rancho.

Ranch Trail składa się z dziesięciu elementów ( przeszkód)
Trzy przeszkody są obowiązkowe , w amerykańskim NVRHA (National Versatiliti Ranch Association )
 

Ropinggrenar. Rodeo w formie "light"

     Wszystkim tym którym marzy się praca z lassem na koniu i konkurencje z tym związane, a nie chcą narażać siebie i zwierząt na kontuzjogenne sytuacje (np. www.sharkonline.org/?P=0000000680, chciałbym zaproponować ROPINGGRENAR na który składają się cztery konkurencje.