Fantastic Four w Roleski Ranch

Choć powyższy tytuł od razu przywodzi na myśl postaci rodem z komiksów Marvela, to w najbliższy piątek w ośrodku Katarzyny Roleskiej nie spotkamy Człowieka Pochodni, Pana Fantastic, a nawet Niewidzialnej kobiety, lecz czołówkę polskich reinerów, którzy tuż przed rozpoczęciem zawodów You Can Slide będą dzielić się swoją wiedzą na temat treningu sportowego koni. I co najważniejsze - nie w ramach komercyjnego szkolenia, do jakich zdążyliśmy przyzwyczaić się, lecz bezpłatnych konsultacji - dedykowanych członkom Polish Quarter Horse Association, zainteresowanym poradami zawodowców.

Anglojęzyczne określenie odnoszące się do głównych bohaterów przedsięwzięcia nie jest jednak w tym kontekście w ogóle przesadzone. NA żukowickiej arenie pojawi się bowiem czołówka polskiego reiningu, w tym: Bogdan Czarnik i Rafał Dolata -   reprezentanci Polski w amerykańskim ujeżdżeniu, odnoszących sukcesy na zagranicznych arenach - także w USA, ale i ich młodsi koledzy, z powodzeniem prezentujący konie Roleski Ranch w Austrii, Niemczech, Czechach, czy Włoszech - czyli Adrian Motyka i Łukasz Czechowicz.
Będzie to zatem doskonała okazja na zdobycie cennych informacji z pierwszej ręki.

Warto przypomnieć, że konsultacje w Starych Żukowicach nie są okazjonalnym wydarzeniem, lecz częścią większego przedsięwzięcia, jakim jest GoWest 2015. Stąd też podobnie, jak kwietniowe seminarium sędziowskie na Janiowym Wzgórzu,  ma na celu szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat western riding, która w połączeniu z ze zmaganiami sportowymi aprobowanymi przez AQHA i NRHA stanowi kompleksową ofertę dla wszystkich osób zainteresowanych amerykańskim jeździectwem.

A to dopiero początek atrakcji przygotowanych przez PLQHA i czołowe polskie ośrodki, o czym informować będziemy w kolejnych wiadomościach.

Przeczytaj więcej o You Can Slide 2015, inicjatywie GoWest 2015 i możliwościach walki o nagrody sezonu!

 

foto: My Equine Bliss