× Nie samym sportem człowiek żyje - poznajmy się bliżej!

Topic-icon Autopromocja lub...jej brak

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #883 przez damarina
damarina odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak

Czar-Te-Ros napisał: Tylko się nie popłaczcie... ;)

IMHO przyczyną, która powstrzymuje ludzi od pisania na forum jest duże prawdopodobieństwo kolejnej awantury. Może zatem moderować?

Z dziesięciu dyskutantów zrobić trzech? To z pewnością nie poprawi dyskusji na Forum :)

A tak serio.
Ludziom po prostu się NIE CHCE. I tyle.
Gdyby się chcialo - to nie byłaby potrzebna żadna akcja nt. aktywizacji Forum itp.
A jak się ludziom NIE CHCE - to żadne "sztuczne" pobudzanie dyskusji na Forum nie da rezultatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #884 przez Daniel Jastrzębowski
Daniel Jastrzębowski odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Dziękuję Wam za posty w temacie, choć niestety nie nadal nikt nie odpowiedział na pytanie - skąd brak chęci do dzielenia się informacjami na temat podejmowanych działań zawodniczych/organizacyjnych (nie tylko sukcesami).
Naprawdę trudno mi pojąć, że w sytuacji gdy angażuje się środki finansowe i czas na treningi/wyjazdy, tak trudno jest puścić - nawet zdawkowy - mail na adres WWR, dzięki któremu o wspomnianej aktywności (BEZPŁATNIE) dowiedziałoby się kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób?

FACEBOOK? Wybacz Dama, ale nie traktuję go jako konkurencję sensu stricte. To narzędzie do wymiany informacji i komunikacji, ale w OKREŚLONEJ grupie.
Nikt nie nada danej informacji masowości, gdy roześle znajomym zaproszenia do "Wydarzenia"...
Choć może niektórym wydaje się, że to wystarczy?

Oczywiście portale społecznościowe zaspokajają (choć niestety zdawkowo) potrzebę komunikacji między znajomymi i w tym kontekście również uważam, że "dawne" forum już nie wróci. ALE, jeśli ktoś chciałby poznać opinię osób postronnych lub PODYSKUTOWAĆ, to nadal nie ma innej drogi, niż post na forum tematycznym.

Efekty takiego podejścia są zauważalne - branża przestała promować się i zamyka się w swoim bardzo wąskim gronie, jednocześnie kurcząc się. A to jest droga ku kompletnej marginalizacji.

Damarina zadajesz pytanie, co powiem w tym kontekście, jako osoba zajmująca się zawodowo promocją? Krótko: trzeba wrócić do podstaw i zacząć wszystko od nowa, także pod kątem WWR, który nastawił się na sport i informacje z nim związane. A paradoksalnie ta właśnie droga pogrzebała nadzieje działaczy na masowość westu w Polsce, a portal stał się odbiciem lustrzanym takiego stanu rzeczy.
Jazda western ma wiele mocnych stron, jako produkt - trzeba tylko potrafić i chcieć to pokazać. Wówczas, krok po kroku możemy zdobywać kolejnych "klientów", także na sport.

A zatem, w miarę możliwości czasowych, chciałbym aby WWR stał się miejscem promującym west, jako ciekawy sposób na jazdę konną i lifestyle. Miejscem, w którym dowiesz się po co, jak oraz gdzie.
Oczywiście nie zapominając o jego roli informacyjnej, dlatego też w przyszłości nie zabraknie informacji na temat najważniejszych wydarzeń sportowych oraz osiągnięć polskich zawodników. Zmieni się jednak nacisk na poszczególne akcenty.

Wierzę, że to słuszna droga i wbrew pozorom nie tylko dla WWR.

Pozdrawiam,
Daniel

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #885 przez Gosia
Gosia odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Dzień Dobry !

Nie łączyłabym aktywnośći forum z kondycją polskiego westernu.Prawdą jest,że to poziom dyskusji na forum zniechęca do zabierania głosu.Ponadto osoby profesjonalnie zajmujące się westernem nie mają widocznie potrzeby promowania się na WWR. Często nie mają na to po prostu czasu.Dobre ośrodki westernowe rozkwitają .Byłąm ostatnio na paru westowych "Hubertusach" i serce rośnie.
WWR jest czytane i jest potrzebne.Szkodzą mu jednak anonimowe ,niekulturalne wpisy.

Pozdrawiam Gosia

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #886 przez damarina
damarina odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Widzisz Daniel,

Gosia odpowiedziała - jest DOBRZE, środowisko się rozwija, stajnie powstają, ludzie się jednoczą i integrują wzajemnie. Przecież o to chodzi w tym wszystkim.

... bez pośrednictwa WWR.
To chyba kończy dalszą dyskusję nad autopromocją/ jej brakiem?

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #887 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak

Daniel Jastrzębowski napisał:
Oczywiście portale społecznościowe zaspokajają (choć niestety zdawkowo) potrzebę komunikacji między znajomymi i w tym kontekście również uważam, że "dawne" forum już nie wróci. ALE, jeśli ktoś chciałby poznać opinię osób postronnych lub PODYSKUTOWAĆ, to nadal nie ma innej drogi, niż post na forum tematycznym.

Efekty takiego podejścia są zauważalne - branża przestała promować się i zamyka się w swoim bardzo wąskim gronie, jednocześnie kurcząc się. A to jest droga ku kompletnej marginalizacji.
.

co do dyskusji: no tego mi właśnie na tym obecnym forum brakuje: takiej spokojnej dyskusji na różne tematy a przy okazji możliwości nawet "poplotkowania" sobie
Kiedyś dyskutowaliśmy (z większą lub mniejszą wiedzą ale jednak byłą to jakas wymiana poglądów) choćby o metodach treningowych, o młodych koniach, o sposobach pracy... Teraz o takich tematach ja osobiście dyskutuje sobie na innych forach bo tu zwyczajnie nie ma z kim...

A co do tego zamknięcia branży:podpisuję się pod tym czterema łapami!
Trzeba szukać "otwarcia na masy" metod dotarcia do ludzi, zarówno całkowitych laików jak i klasyków.
Ludzie interesują się jazdą west, chcą się tego uczyć, widzę to w swojej stajni, większość ludzi widząc nasze westernowe treningi chce chociaż spróbować na zasadzie "A jak się w tym siodle jeździ???"

Ja myślę, że trzeba robić imprezy promocyjne coś w sensie zawodów towarzyskich rozmaitych formuł. Im więcej tym lepiej! I jednak wg mnie trzeba szukać zainteresowania klasyków! W końcu to są ludzie którzy już zainteresowali się jada konna!

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #888 przez Daniel Jastrzębowski
Daniel Jastrzębowski odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Wbrew pozorom odpowiedź Gosi, jak dla mnie nie zamyka dyskusji.

1. Nie utożsamiam kondycji polskiego westu z aktywnością na forum, ale diagnozuję problem "zamknięcia" o czym napisałem wyżej.
2. Wiem, że na gruncie sportowym mamy już czym się pochwalić i chwała tym wszystkim, którzy za tym stoją, ALE:
- nadal to mniejszość (niestety)
- nie ma to żadnego przełożenia na rozwój branży, czyt. powszechność, masowość westu w Polsce.
I na koniec: nadal nie rozumiem braku potrzeby promowania się na WWR lub w jakimkolwiek innym miejscu. Przecież to biznes.....a każdy biznes wymaga promocji.

Magda, podpisuje się obiema rękami pod Twoimi wypowiedziami.

Pozdrawiam,
Daniel

Czas generowania strony: 0.160 s.