× Nie samym sportem człowiek żyje - poznajmy się bliżej!

Topic-icon Autopromocja lub...jej brak

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #920 przez Arek
Arek odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Tom, jak być może zauważyłeś, robiłem to przez czas jakiś. Śmiem nawet twierdzić, że jako jedyny, o robionych przez nas wydarzeniach, informowałem media przeróżne. Oddźwięk na informacje prasowe był niemal żaden. Skuteczną formą promocji okazał się za to pokaz z Anky (nawet kilka miesięcy temu, gdy od tej imprezy minęło sporo czasu, jakieś ujeżdżeniówki na CDI podeszły i zapytały gdzie można spróbować reiningu). Zapytaj może innych organizatorów jak skutkowały ich ogłoszenia. Moje doświadczenia są takie a nie inne. W sezonie czynnie uczestniczę w tym co się dzieje czy jako startujący czy luzak lub widz i już nie bardzo mam czas i ochotę na sprawozdania z imprez. Muszę pracować by na swoje hobby zarobić :)
Zapewne w przyszłym roku pojawiać się będą komunikaty prasowe dotyczące drużyny na WEG.

Jeśli zaś chodzi o Ligę... Obiecałem się na jej temat nie wypowiadać, ale wciąż mierzi mnie gdy ludzie wieszają psy na tej organizacji bez wskazania kierunku, jaki by chcieli by obrała. Mogę się czasem podroczyć z Jackiem G. bo to bywa zabawne, ale jeśli ma istnieć organizacja, której on prezesuje, co zakładam jest w interesie tych, którzy na nią narzekają, warto by wszelkie pomysły na zmianę zgłaszane były w cywilizowany sposób.
Może więc niech pomstujący spróbują innych organizacji, wtedy będą mieli czytelniejszy obraz tego co dostępne w Polsce.

Tom, sam udział w zawodach nie jest promocją, choć to miłe, że dziewczyny trafiły do Chin.

Odwołanie do amerykańskiego entuzjazmu może być zgubne bo ja będąc tam mam dziewiątkę w podłokietniku w aucie i hamuję swój entuzjazm jak mogę, a tu ze słowiańską fantazją mógłbym chcieć wprowadzać niemiecki porządek ;)

W przyszłym tygodniu zaczyna się Futurity, więc mogę mieć nieco mniej czasu na odpowiedzi na forum. Trzymaj więc kciuki za Rafała i resztę naszego teamu.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Arek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #921 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak

TomCrow napisał: Z amerykańskim entuzjazmem, niemieckim porządkiem i słowiańską fantazją ;)

to tak jak z tym supersamochodem?

Niemiecki temperament i hiszpańska jakość? :evil:

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #922 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Całe szczęście, że forum jest jednak również dla ludzi co nie wiedzą jak wyglądają cywilizowane metody. Szkoda tylko, że jest właściwie martwe bo ja bym błędu nie popełniła- na allegro tez czytam opinie i jak kto sobie zasłużył taki obrót ma. Ja nigdy nikogo pierwsza nie zaczepiłam, ale odpowiem zawsze i podam przykłady na poparcie swoich racji za każdym razem gdy przeczytam o zapewnieniach na coś czego nie ma. Western kocham od zawsze, do Ligii zapisałam się w tym roku i starcie z rzeczywistością rzuciło mnie na kolana. Nie jest to jedyna organizacja do której należę ale jedyna która ma tak samo dużo plusów co minusów, problem w tym, że minusy są przy składaniu deklaracji członkowskiej niewidoczne. I sory po rozwodzie Panie Arku to obojętnego partnera nawet wspierać można w poczuciu radości, że teraz jakiś inny naiwny się męczy. Wskazać Lidze kierunek rozwoju?- Nie wzorujcie się na AQHA ani żadnej innej organizacji bo was wchłonie! Chcecie przetrwać?- opracujcie przepisy również dla osób nie nastawionych na wielki sport, którym wystarczą starty we Wrocławiu i okolicach- w końcu tu macie siedzibę!. Niech dzieci dorastaja powoli i jada swoj 12sty pattern bo te co jezdza wszystkie robia to w innej organizacji i juz do was nie wroca a na pewno nie robi się takich numerów, że wprowadza utrudniajace uchwały pod koniec marca. Wciągnijcie członków do pomocy przy organizacji różnych zadań a lepiej się zintegrują niż na imprezach. Czy to seks przez telefon- zapewniam, że Zarząd zna moje zdanie i nie do Zarządu są skierowane te słowa. Byłam na tyle naiwna, że dla rozwoju Ligi obiecałam od maja 2014 r. udostepnić swoje konie do jazdy western ( w kraciastej koszuli po lesie- no ale często od tego zaczyna się fascynacja) bo wbrew pozorom sporo jest chętnych dla tego typu rekreacji a w dodatku pytaja o zawody i życie westernu za kulisami. No to co mam im odpowiadać?- że tylko wielki sport bo na amatorów to szkoda czasu, że nawet dzieci nie mają zagwarantowanego swojego patternu i nie moga powoli oswajac sie z zawodami tylko od razu wielki sport bo na świecie tak jest a Kowalskiego guzik obchodzi co jest na świecie, chciałby znależć cos dla siebie i nie znajduje! A przecież od przedstawiciela Ligi słyszałam, że dzieci w galopie zajmuja sie głownie spadaniem- no to co to za polityka? Piszecie, że sport niszowy? Jak Kowalski znajdzie w nim cos dla siebie przestanie byc niszowy. Czy wieszam psy- możecie sobie tak uważać ale póki należeć będę do Ligi nie będę siedzieć cicho i czytac cytowanych postów ze statutu skoro dla mojej rodziny od stycznia nawet legitymacji Liga nie wyrobiła. Mogłabym dawać przykłady jeszcze długo, długo ale ... poczekamy na ujednolicone przepisy i wszystko stanie się jasne.:)

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #923 przez TomCrow
TomCrow odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Dyskusja zjechała z głównego toru, a miała być odpowiedzią na pytanie z pierwszego posta Daniela.

Arek : "W sezonie czynnie uczestniczę w tym co się dzieje czy jako startujący czy luzak lub widz i już nie bardzo mam czas i ochotę na sprawozdania z imprez. " Wiesz dobrze, że nie o sprawozdania i elaboraty tu chodzi. No i to raczej ma być rola organizatora, a nie zawodnika. Zwykła krótka wiadomość o typie imprezy, czasie jej odbywania się, przedstawienia zadań do wykonania (nr patternu czy układ traila), albo o szkoleniu z jakimś guru. Skoro taką informację gdzieś ( na FB, Twitterze itp) zamieszcza, to kilka krótkich ruchów klawiszami ctr+c i ctr+v i wysłać na portale. Czy to jest takie trudne?

Mi także trudno wypowiadać się autorytatywnie na temat Ligi, bo nie jestem jej członkiem. Mogę jedynie wyciągać wnioski z wpisów forumowiczów. Być może patrzę na całą sytuację trochę inaczej, bo widzę szklankę do połowy pełną, a nie w połowie pustą. Nie odbieram również niektórych wpisów jako atak na zarząd czy wieszanie psów na Lidze, a raczej jako głos zawodu, bo przecież jeszcze nie rozpaczy. Patrząc na wszystko bez emocji, to wszystkie poruszane tu sprawy są do załatwienia. Tak myślę.

Arek, Ty nie hamuj, tylko włączaj dopalacz i heja poza skalę B)

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #924 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
"Dyskusja zjechała z głównego toru, a miała być odpowiedzią na pytanie z pierwszego posta Daniela."

Wyżaliłam się wczoraj więc się dziś mam nadzieję zrehabilituje :).
Polecam książkę Jacka Walkiewicza pt: Pełna moc życia- sporo przykładów na utracone możliwości.
Czas się ma na to na co chce się mieć- ale faktem jest, że przeglądanie całego internetu w poszukiwaniu co dzieje się w świecie westernu nie jest tym co ludzie chcą robić. Ja szukam informacji głównie na WWR- dlaczego? bo łatwiej, szybciej i po prostu dlatego, że nie znam jeszcze wszystkich miejsc, które mogłabym stale śledzić czy czasem coś się tam nie dzieje. A zresztą nie samym westem człowiek żyje, żeby spędzać czas na poszukiwaniach. Może nie zawsze mam czas, może nie zawsze środki mi na to pozwalają ale jak będę wiedziała o różnych wydarzeniach z jakiegoś wreszcie skorzystam. O PTTK TREC przeczytałam ponownie pod wpływem wpisu Pana Arka na forum i nawet miałam zryw by pojechać na szkolenie, nie pojechałam ale to nie znaczy, że kolejne mnie nie zainteresuje. Dajcie nam szansę. Jeśli będziemy wiedzieć co się dzieje skorzystamy albo nie ale jeśli nie będziemy wiedzieć to na pewno nie skorzystamy.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #925 przez Arek
Arek odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
To może trochę o Facebooku i statystykach, na podstawie "końskiej" strony, którą sam prowadzę. Liczba "lików" nie sięgnęła jeszcze 1000, ale statystyki wyglądają dość ciekawie:
- ilość odwiedzin tygodniowo 4000-12000 ( w zależności od aktywności na stronie)
- liczba osób, które "o tym mówią" od 200 do 1000 (co ciekawe przy tej ilości "lików")
- 60% odwiedzin to Amerykanie, Polacy to jakieś 7% (strona prowadzona jest w języku angielskim)
- nie promowaliśmy strony za pośrednictwem FB (mam na myśli płatną promocję)
- trudno też przekładać te statystyki bezpośrednio na oglądalność, bo, jak mi się wydaje, nie uwzględniają one treści udostępnianych.

Nie sprawdzałem czy facebookowe wydarzenia udostępniają statystyki i czy liczba odwiedzin równa się liczbie osób zaproszonych, ale jak widać na powyższym przykładzie media społeczne są całkiem fajnym sposobem na promocję, zwłaszcza, gdy chce się dotrzeć do ludzi spoza Polski.
Daniela trzeba spytać jak na odwiedziny na WWR przekładają się facebookowe wtyczki.

Czas generowania strony: 0.175 s.