× Nie samym sportem człowiek żyje - poznajmy się bliżej!

Topic-icon Autopromocja lub...jej brak

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #765 przez Daniel Jastrzębowski
Daniel Jastrzębowski stworzył temat: Autopromocja lub...jej brak
Zadam dziś pytanie, które od długiego czasu kolebie mi się w głowie, a nie mam możliwości uzyskania odpowiedzi od większej grupy osób w kontakcie face 2 face w ostatnim czasie :)

W dobie, gdy coraz więcej osób osiąga sportowe sukcesy zagranicą, a w wielu ośrodkach organizowane są ciekawe wydarzenia, niewiele osób potrafi się tym publicznie pochwalić. Chociażby poprzez przesłanie do nas (WWR) maila lub wiadomości na FB z podstawowymi informacjami, umożliwiającymi nam włączenie się w promocję. To także popularyzacja westu jako całości, nie tylko pojedynczych jednostek.

Równolegle do tego zjawiska, docierają do nas informacje, że nie informujemy o niektórych wydarzeniach lub nawet ignorujemy je, a to nieprawda. Nie sposób bowiem siedzieć 24h przy komputerze i analizować wyniki większości zagranicznych imprez lub wpisy na FB, by wyłowić choć szczątkowe informacje.

Jakie jest powód takiego stanu rzeczy? 10 lat temu, a nawet jeszcze 3-4 lata temu otrzymywaliśmy, zapowiedzi zawodów, wyniki, zdjęcia, dzięki czemu mogliśmy być łącznikiem pomiędzy organizatorami a osobami poszukującymi informacji. Dziś musimy zamieniać się w detektywów :cheer:
Oczywiście są wyjątki (Mariusz, Beata), ale to mało. Równolegle dostaję wiele informacji z Niemiec, czy Belgii, więc świat raczej tak się nie diametralnie nie zmienił (myślę o FB, Twitter itp) Wszędzie te formy istnieją obok siebie i uzupełniają.

Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii.

Pozdrawiam,
Daniel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #878 przez tatik
tatik odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Witam Danielu.. Pozdrawiam całe WWR i Anię!!..
Stare dobre czasy..każda nawet malutka impreza w stajni..miała ślad na portalu..bo było to nagłaśniane....łza się w oku kreci..gdy wspominam choćby zawody w Broku..czy w Patataju...że o Kozerkach nie wspomnę..
Nie znam odpowiedzi na pytania.dlaczego tak cicho o działalności poszczególnych ośrodków....ja obiecuje.że jeśli cokolwiek będę wiedział.to pojadę, sprawdzę i napiszę.....ot takie postanowienie na kolejny sezon..
Pozdrawiam..
Tatik
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez tatik.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #879 przez damarina
damarina odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Tatik

Sentymentalizm Cię opanował czy coś może innego? To co BYŁO już nie wróci. Koniec. Sam wiesz, że bez ducha wspólnoty, poczucia przynależności do większej grupy, wspólnych CELÓW i planów na przyszłość - nie ma chęci, aby dzielić się z innymi informacjami i wkładac w to prace i wysilek. A i tak Fb, Tweeter zaspokajaja potrzebę kontaktów i wymiany informacji między zainteresowanymi, więc po co robić COŚ WIĘCEJ? Zainteresowani i tak znajdą w sieci potrzebne im wiadomości. Po ostatnich wypowiedziach m. in. czolowej zawodniczki, z których wynikało że w sumie publiczność nie jest niezbędna na zawodach (zawody sa przecież dla zawodników), i nie trzeba o nią zabiegać - to o czym w ogóle mówimy?

Daniel - postawiłeś trafne pytania. Ja je stawiam Tobie - specjaliście od PR, utrzymania kontaktów ze światem zewnetrznym.

Co bys na nie odpowiedział, znając narzędzie jakim jest WWR (doskonałe, ulepszone), co byś radzil jako profesjonalista gdyby do Ciebie zglosil się taki Daniel Jastrzębowski i prosil o diagnoze problemu i rady na przyszłość? Jak sprawić, aby WWR był "łącznikiem pomiędzy organizatorami a osobami poszukujacymi informacji"? Przy równoległym działaniu silnej konkurencji medialnej jaką jest FB czy tweeter?
Co na to by odpowiedział profesjonalista?

Z mojej strony - uważam że okres identyfikowania WWR jako źródła wymiany informacji i opinii, spostrzeżeń, publikowania relacji, wspomnień, uwag, zdjęć z imprez westernowych - BEZPOWROTNIE odszedł w przeszłość.
Z różnych przyczyn.
Ale takie są fakty. Kanały komunikacyjne przejął Fb, Tweeter itd. Żeby jeszcze publikować coś w tym temacie na WWR - to ludzie musieliby czuć potrzebę zainwestowania dodatkowego wysiłku i pracy w sformułowanie i przesłanie informacji/ zdjęć/ czy relacji z imprezy. Czyli musielibu widzieć w tym jakiś SENS. Bo przecież skomunikowali sie z zainteresowanymi juz za posrednictywem innych kanałow medialnych. Dlaczego mieliby jeszcze publikować to na WWR?
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez damarina.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #880 przez Pablo
Pablo odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak

Z mojej strony - uważam że okres identyfikowania WWR jako źródła wymiany informacji i opinii, spostrzeżeń, publikowania relacji, wspomnień, uwag, zdjęć z imprez westernowych - BEZPOWROTNIE odszedł w przeszłość

Nie zgadzam się. Z uwagi na uniwersalność strony i różnorodność działów (forum, ogłoszenia drobne, lista ośrodków i trenerów,newsy) żadna strona, którą znam nie jest w stanie zastąpić CAŁOŚCI, poszczególne aspekty tak, ale nie całość. Faktem jest natomiast, że zwiększyła się konkurencja i trzeba się lepiej starać o ewentualną publiczność, podpatrzeć niektóre pomysły od konkurencji/znajomych.
Co do ogłoszeń nt imprez to pewnie wiekszość ośrodków ma swoje strony na których woli się reklamować (mimo, że mają mniejszy zasięg). Może to walka o reklamy? Nie wiem, nie siedzę w tym, tylko "gdybam"...

Nie poddawajcie się, dla mnie jesteście cennym źródłem informacji o tym co się dzieje w świecie west.
Pozdrawiam

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #881 przez tatik
tatik odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Pablo..ja myślę.ze nie zrozumiałeś Damariny... Nie zrozumiałeś..bo nie mogłeś.., bo nie wiesz, co Tu się działo kilka lat temu... jakie były dyskusje....spory. polemiki....i ile fajnych znajomości się zawiązało....tak Dama..masz racje..tak jak było kiedyś się nie wróci....choć bardzo bym chciał..
Ciebie Damo zawsze serdecznie..pozdrawiam....i .mimo wszystko będę "robił swoje, ..może to coś da.., kto wie?"..
A co do zawodników takie ich prawo, zwłaszcza mistrzów..choć .czasem blask złota oślepia......
serdecznie pozdrawiam!!

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #882 przez Czar-Te-Ros
Czar-Te-Ros odpowiedział w temacie: Autopromocja lub...jej brak
Tylko się nie popłaczcie... ;)

Pablo napisał: Nie poddawajcie się, dla mnie jesteście cennym źródłem informacji o tym co się dzieje w świecie west.

Pod tym apelem podpisuję się dwiema rękami.. Gdyby ten portal kiedyś zniknął, dla mnie by to była duża strata.

damarina napisał: Ale takie są fakty. Kanały komunikacyjne przejął Fb, Tweeter itd. Żeby jeszcze publikować coś w tym temacie na WWR - to ludzie musieliby czuć potrzebę zainwestowania dodatkowego wysiłku i pracy w sformułowanie i przesłanie informacji/ zdjęć/ czy relacji z imprezy. Czyli musielibu widzieć w tym jakiś SENS. Bo przecież skomunikowali sie z zainteresowanymi juz za posrednictywem innych kanałow medialnych. Dlaczego mieliby jeszcze publikować to na WWR?

Powyższemu stwierdzeniu (jako przyczynie obecnego stanu rzeczy na WWR) wydaje się przeczyć fakt, że istnieje przecież wiele dziedzin, gdzie fora internetowe są bardzo aktywne. Można się oczywiście zastanawiać, co różni obecną społeczność westernową od tamtych, ale może bardziej pożytecznie by było zastanowić się, czy istnieją jakieś sposoby ożywienia tego forum. Podejrzewam bowiem, że jak to forum umrze, to po jakimś czasie twórcy portalu w końcu się zniechęcą i...będziemy sobie mogli powspominać.

IMHO przyczyną, która powstrzymuje ludzi od pisania na forum jest duże prawdopodobieństwo kolejnej awantury. Może zatem moderować?
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Czar-Te-Ros.

Czas generowania strony: 0.166 s.