× Nie samym sportem człowiek żyje - poznajmy się bliżej!

Topic-icon prosze was o rade

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #307 przez Bambi
Bambi stworzył temat: prosze was o rade
z racji tego ze niedawno przezucilam sie na west i moja wiedza jest jescze niewielka - prosze was o pomoc.
mam letniego konia, ktorego do tej pory (od roku) jezdzilam w siodle Wintec isabell werth w rozstawie łeku szerokim. 2 mieisiace temu kupilam mu 1 siodlo westernowe, z racji zerowej wiedzy - tez winteca, ktore jest dostepne tylko w jednym rozmiarze standardowym (o ile istnieje kon w rozmiarze"standard"). przez pierwszy miesiac jazdy ydawalo mi sie ze moj kon nie mial nigdy lepiej dopaowanego siodla choc wczesniej przymierzalam rozne klasyczne. pozniej z racji pogody mielismy dluga przerwe, spoadyczne tereny. wczoraj wsiadlam po przerwie i moj kon poraz pierwszy w swoim krotkim zyciu sie zbyntowal - bryknal, stanal i nie robie. zdjelam ostrogi, wyjelam wedzidlo, chciialam wyeliminowac ewentualne zrodla bolu / wkurzenia ale nic sie nie zminilo. wzielam go na lonze i zobaczylam telepiace sie po grzbiecie siodlo- tez bym nie chciala go nosic :/
konsultowalam to z jedna trenerka ujezdzenia ktora twierdzi ze moj kon potrzebowal takiej zmiany siodla zeby zaczac rozbudowywac grzbiet - nie ukrywam ze wyglada duzo lepiej, zminilam mu tez zywienie.
stad moje pytanie - co wy o tym myslicie, czy to mozliwe zeby w ciagu 2 miesiacy kon az tak zmienil swoja budowe zeby dobrze lezace siodlo przodem wbilo sie w niego a tylem telepalo?
zmierzylam dokladnie siodlo, musze szukac kolejnego wiekszego, jestem przerazona ta perspektywa...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #308 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: Odp: prosze was o rade
jest możliwe
moja ujeżdżeniowa kobyła zrobiła mi taki numer:
ja jeżdżę treningowo w innym siodle i przed zawodami zakładam ujeżdzeniówkę a tu tybinki sterczą jak skrzydełka na pegazie:-) i też to były ze dwa, może trzy miesiące ale PRACY w głębokim śniegu, zimą i koń mi się tak rozbudował w łopatkach, ze siodło leżało na niej dosłownie idiotycznie:-) a jesienią w nim stratowałam:-)))
Jeśli twój koń wyraźnie przytył to jest możliwe że ci wyrósł z sioła, jak najbardziej, zwłaszcza jeśli było "na styk"

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #309 przez Bambi
Bambi odpowiedział w temacie: Odp: prosze was o rade
dzieki, skonsultowalam to jeszcze i faktycznie musze sie nastawic na zmiane siodla. nie mam totalnie pomyslu, wczesniej kupowalam uzywne ale dobre siodla. niestety o siodlach westowych nie mam bladego pojecia i nie mialam mozliwosci przymiarki zadnych.
porownywalam wymiary ze swoim to siodlo, ktos moze je sprawdzal? wwrshop.pl/Siodlo_Lakota_Silver_Reiner_00094-13.html
czy moze ktos z was polecic tanie siodlo a zdatne do uzytku?

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #310 przez Korneusz
Korneusz odpowiedział w temacie: Odp: prosze was o rade
Na początku zobacz jak jest dopasowane siodło. Jeśli nasz angielski oglądnij ten film i wiele podobnych western saddle fiting . To że skacze bez jeźdźca zależy od wielu rzeczy. Masz tylny popręg ? W jakiej pozycji masz Rigging ( pierścień do mocowania popręgu ) ? Jeśli jest w pozycji full a nie masz tylnego popręgu może podskakiwać, szczególnie jeśli siodło jest lekkie.
Niedługo będzie cały poradnik dotyczący siodeł western, ale ie potrafię dokładnie określić czasu.

Kornel
COM_KUNENA_THANKYOU: Bambi

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #312 przez Bambi
dzieki! jutro przetestuje siodlo pod katem tego co powiedziala pani z filmiku.
zgadza sie- jest bardzo lekkie, przyzwyczailam sie ze poprzednie siodlo zawsze lezalo stabilnie. nie mam drugiego popregu, nie pamietam gdzie dowiedzialam sie ze uzywa sie go do konkurencji z bydlem a moja jazda westernowa jest narazie mocno rekreacyjna. widzialam na filmikach ze mozna siodlo przesunac nizej zapinajac popreg w innym mocowaniu, ja niestety mam tylko jedno...
moze po prostu siodlam go za wysoko albo mam slaby pad?
boje sie kupowac znowu siodlo w ciemno, choc juz mniej bo moge porownac wymiary. wiadomo ze najlepiej poprzymierzac kilka, w siodlach klasycznych moglam sobie na to pozwolic. uh niewiedza boli :huh:

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #319 przez Bambi
ok moj dylemat rozwiazany, chetnie bym usunela temat ale niestety nie wiem jak dlatego prosze siłę wyzsza o zakonczenie go, dziekuje :)

Czas generowania strony: 0.224 s.