× Witamy na forum WWR

Tutaj zawsze znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Topic-icon Bittle Bridle w stylu western

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #1028 przez easyrider
easyrider stworzył temat: Bittle Bridle w stylu western
Cześć!

Od 2 miesięcy uczę swojego pięcioletniego haflingera western i idzie nam całkiem dobrze. Zastanawiam się jednak czy nie zamienić wędzidła na Bittle Bridle. Czy próbował ktoś z was tego używać? Cena jest całkiem spora i nie chciałbym wydać kasy na coś co jest chwytem marketingowym. Czy to działa i może używać tego w stylu western?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #1029 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: Bittle Bridle w stylu western
nieprzepisowe. Jedynym dopuszczalnym kiełznem bezwędzidłowym jest bosal, oczywiście za wyjątkiem szybkościówek i dla konia poniżej 6 lat.
The following user(s) said Thank You: easyrider

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #1030 przez easyrider
easyrider odpowiedział w temacie: Bittle Bridle w stylu western
Dziękuję Magda za info. Czyli nie można używać tego w sporcie a czy kłóci się to z zasadami jazdy western? Raczej nie mam aspiracji sportowych a chcę mieć dobrze nauczonego konia. Czy miałaś z tym styczność?

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #1031 przez Pablo
Pablo odpowiedział w temacie: Bittle Bridle w stylu western
Według mnie niesportowo możesz jeździć na czym chcesz. Ważne żebyście - twój koń i ty - mogli komunikować się najlepiej, a to jakie kiełzno, ogłowie czy wodze sobie dodasz jest drugorzędne.
No i ręka jest ważna. Przy „lekkiej” ręce nawet czanka nie jest straszna, a brutal to i kantarkiem może narobić krzywdy.
Jeżdżę w tereny na czymś podobnym (nie trzeba zdejmować ogłowia do karmienia na postojach) – zrobiłem sam na podstawie opisu z książki „Rząd doskonały” autor Jakub Gołąb z linki kupionej w Castoramie. Do tego dopinasz wodze western, romal albo mecate.
Jaka jest wg ciebie ta całkiem spora cena? Bo jakby co to zostało mi trochę tej linki…

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #1032 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: Bittle Bridle w stylu western
pewnie że miałam na myśli jazdę sportową, do lasu można sobie jeździć na czymkolwiek. Tylko czemu akurat taki wymyślny patent? Ja tam wolę prosty sidepull, nie lubię tych ogłowi ze skrzyżowanymi paskami, ale to już kwestia gustu :-)
Całą naukę jazdy prowadze na bezwędzidłówkach, niezależnie od stylu czyli i west i klasyczną.

Czas generowania strony: 0.236 s.