× Witamy na forum WWR

Tutaj zawsze znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Topic-icon filmy i zdjęcia z zawodów

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #782 przez oglala
oglala odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów
Magda filmiki są długie. Napisz, który moment masz na myśli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #783 przez Magda Pawłowicz
Magda Pawłowicz odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów
no bez przesady!
obejrzyj cały film i wyraź własną opinię!
Ja byłam na tych zawodach i widziałam całośc na żywo i dałam rade te filmy w całości obejrzeć!

PS z tą promocją zwłaszcza w ujezdżeniu to za różówo nie jest! Śmiem twierdzić że w kategorii pustych trybun to można konkurować!
Ostatnio zmieniany: 3 lata 7 miesiąc temu przez Magda Pawłowicz.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #785 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów
No jasne, że puste trybuny są zdarzają się wszędzie. Zresztą co się będziemy oszukiwać, jako zawodnikowi chodzi nam o to, żeby przejechać i wygrać i nie mieć problemów, kwestia widzów jest na dalszym planie a ja nawet wolę, żeby ich nie było jeśli mają przeszkadzać. Dzisiaj byliśmy oglądać skoki ( i nie był to Małysz). Fajnie było posiedzieć na trybunach w towarzystwie pozostałych 8 widzów (ale frekwencja!), ale mimo to komentator dbał o nas jakby była nas setka, wyjaśniał poszczególne klasy przejazdów, omawiał popełnione błedy w czasie gdy komisja liczyla pkt i wiele innych takich myków które po uwagach na forum mnie przynajmniej rozczuliły. Córce sie spodobało, chce sprobować i rany.... to zupełnie inaczej niz z west - ma gdzie! A Liga chce przyciagnac widzow ale chyba nie o to chodzi by zaczeli jezdzic west bo gdzie, po to by sponsor dawał kase- to potrzebne schow a komu sie chce?

Wyglada na to, że pogadamy sobie i nic się w tej materii nie zmieni, zadbajmy wię o tych co są i dajmy im to co potrzebuja by nie odeszli.
Ja potrzebuje porządnych, spójnych przepisów ale o tym na innym wątku :)

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #789 przez EMarciniak
EMarciniak odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów

oglala napisał: Przejazd nr 2? To jakaś porażka dla zwykłego obserwatora, koniarza itp. Jak można jeździć z takimi rękami? Jeśli gość tak jeździ na zawodach to wolę nie wiedzieć jak wyglądają metody treningowe....antyreklama całego westu na maksa. I tak pogłębia się stereotyp wielkich ostróg i przebierańców. Ale oczywiście a'la reiningowe 'tykanie' nogami konia, który w tym czasie nic nie robi musi być :D (domyślam się, że to coś w rodzaju półparady)

Miałam nie odpowiadać, ale jak zwykle nie mogę się powtrzymać. Dlaczego? Bo ta wypowiedź to jakaś komedia. Nie dziwne, że pisana przez ANONIMA, też bym się pod nią wstydziła podpisać B)
Nie wiem człowieku kim jesteś, ale na pewno nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz, a wiem to dzięki "reiningowemu tykaniu konia ostrogami"- umarłam ze śmiechu....Siedziałeś kiedyś w ogóle na koniu zrobionym do westu? Próbowałeś jeździć kiedyś traila albo chociaż drągi? Zniżać do nich koniowi głowę? Założę się, że nie. Reingowe tykanie konia ostrogami, a to dobre B)

Leszek antyrelkamą westernu, to też mi się podoba. No więc drogi Oglala, kim kolwiek jesteś, przyjmij do wiadomości, że antyreklamą westernu są co najwyżej ludzie, którzy myślą, że trail to zapieprzanie po drągach w tępie kosmicznym, z głową konia w chmurach, byleby na luźnej wodzy. Jeśli mamy dojść do standardów zagranicznych to NALEŻY pracować z koniem. A korektę Leszka ja nazywam pracą. Nie zauważyłam tam NIC odbiegającego od normalnej korekty i ćwiczenia treningowego. Ot normalny obrazek ze szkolenia z Mistrzem Świata Markiem Shafferem. Jeśli jego kompetencje też chcecie kwestionować, to życzę powodzenia- w sporcie nie ma dla Was miejsca. Zejdźcie na ziemię ludzie, jeśli mamy się bawić w sport, to konie muszą pracować tak jak chcemy i jeśli musimy interweniować, to musimy. Też bym sobie nie pozwoliła na takie zachowanie konia podczas przejazdu. Jeśli korekta jest zbyt surowa, to sędzia zawodnika upomina. Mi się to nigdy nie zdarzyło, a moje korekty są dużo bardziej surowe niż te na filmiku. Jakoś TOZ mnie nie zamknął, a sędziowie nigdy nie mieli uwag. Do Leszka też nie. Czemu? Bo to sport. Jak się nie podoba, to polecam weekendowy kurs jazdy na kantarku sznurkowym i głaskania konia na czas....

Pani Magdo- Pani wypowiedź też uważam za bardzo nie na miejscu. Nie kto inny jak Pani córki jeżdżą z batem i biją swoje konie wodzami jak nie chcą iść do przodu. Czy to jest ładny obrazek godny zawodów rangi Mistrzostw Polski? Najpierw polecam się zastanowić nad swoimi przejazdami i metodami treningowymi, potem krytykować innych.

Pozdrawiam,
Ewa Marciniak

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #790 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów
UF ale się przyjemnie zrobiło. A przecież jasno jest napisane, że nie chodzi o antyreklamę personalnie. Zresztą ten zawodnik wogóle nie potrzebuje adwokatów, jego wyniki mówią same za siebie.
Anonim Oglala ( skoro administrator dopuszcza taka forme nie nam osadzac czy sie podpisuje) skomentował po prostu przejazd nr 2 i miał racje- był on przecież oceniony na zero. Ja bym się raczej zastanowiła dlaczego ten zwykły obserwator tak to widzi i co zrobić by popatrzył inaczej. Czy "proszenie" w sporcie musi akurat tak wygladac i zniechecac wekendowych głaskaczy koni. Nie każdy ma od razu ambicje na sport przez duże S. Kto wie czy nie przyciągnełoby sie ludzi chcacych poczuc adrenalinę na zawodach a używających innych metod "proszenia" konia i np stworzyc dla nich dyscypline trail natural open- zamiast ogłowia cordeo. Rany sama bym się wtedy pobawiła. Zaraz pewnie powiecie, że zapraszacie na zawody towarzyskie a to już nie to samo.
No i musze dodac, że nigdy nie widziałam na przejezdzie dyscyplinowania koni przez córki Pani Magdy. Owszem za kulisami każdy stosuje swoje metody i one są rozliczane a przynajmniej powinny przez sędziego technicznego ale tu nie o zachowania za kulisami chodziło tylko o te co widz podziwia z trybun.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #791 przez tatik
tatik odpowiedział w temacie: filmy i zdjęcia z zawodów
Witam
I ja obejżałem relacje do trzeciego przejazdu włącznie...dlaczego?..bo mi sie znudziło...
Magda
Zawody w Karpaczu widziałem nie raz... lubię i szanuje Pana Darka, ale informacja że " z przejedzie z numerem X zawodnik Y na koniu o imieniu Z którego właścicielem jest S ze stajni Ż"..dla mnie jako widza jest dalece nie wystarcząjąca.. ten zawodnik to Mistrz?..czy debiutant?..koń to Bóg-
Wie Co?..czy pierwszy raz pod siodłem..?..kto jest trenerem..gdzie sie znajduje ośrodek..który ta para reprezentuje?..(być może pojadę tam?)
itp.
PRZERAŻAJĄCA CISZA ...brak muzyki , jakiejkolwiek..a co dopiero dobranej do charakteru konkurencji.., jeżdżca..itd.
ZERO kontaktu z publicznością....
po prostu nudy.. a Western City to wyjątkowe miejsce ...które żyje z turystów..i tam , moim zdaniem dbałość o widza powinna być modelowa...

Trochę mi smutno..bo tłukę o tym od wielu lat.i mimo znacznej poprawy..postęp jest minimalny..w ślimaczym tempie to następuje...
Szczerze mówiąc pokazy jeżdzieckie bez rywalizacji , na Cavaliadzie w Poznaniu pokazały..że można zaciekawić ludzi.ba!..wywołać entuzjazm..
Ewcia..
Co do elementów sportowych..ja już dawno nie widziałem na zawodach..( traili widziałem kilkaset przejazdów) szarpania..a już reakcji sędziów po prostu nie pamiętam..zatem spoko luz..dyskusja z Oglalą..od dawna wydaje mi się bezsensowna..
Pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.272 s.