× Nie samym sportem człowiek żyje - poznajmy się bliżej!

Topic-icon Kurs kopytowy 22-23 marca. Warsztaty+certyfikat.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #1093 przez Magiczka
Magiczka stworzył temat: Kurs kopytowy 22-23 marca. Warsztaty+certyfikat.
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z zakresu samodzielnej pielęgnacji kopyt.

Kopyto to najważniejsza część konia. Stan kopyt jest odzwierciedleniem całego końskiego dobrostanu. Konie żyjące dziko są w stanie doskonale zadbać o własne kopyta dawkując sobie odpowiednią ilość ruchu po odpowiednim podłożu i wybierając odpowiednie pożywienie. Ich kopyta są poddawane „werkowaniu” każdego dnia. Nasze konie, trzymane w stajniach są w tej kwestii pokrzywdzone. Kondycja ich kopyt jest wypadkową rzadkich wizyt kowala, pożywienia dostarczanego przez opiekunów i właścicieli stajni oraz ilości i jakości ruchu, jaki koniowi zapewnimy.

W niektórych naturalnych szkołach werkowania kopyta pielęgnuje się codziennie, dzięki czemu wizyty kowala są zupełnie zbędne. Na naszych warsztatach samodzielnej pielęgnacji kopyt każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu ocenić stan i kształt kopyt konia oraz wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne między wizytami kowala. Po odbytym szkoleniu każdy uczestnik będzie mógł świadomie kontrolować pracę swojego kowala, stanie się jego równorzędnym partnerem w dbaniu o kopyta.

Dla kogo?
• Dla właścicieli koni
• Dla właścicieli stajni
• Dla weterynarzy
• Dla instruktorów jeździectwa i osób opiekujących się końmi

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy nabędą obszerną wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii i mechaniki kopyta, a także nauczą się samodzielnie werkować konie. Omówione zostaną najczęstsze problemy i patologie, występujące w kopytach, a dzięki nowatorskiemu podejściu „czytania z kopyta” każdy kursant zdobędzie umiejętność analizy kopyt swojego konia. Kurs zakończony jest certyfikatem, potwierdzającym wiedzę i umiejętności nabyte na kursie.

Prowadzący kurs:
Sylwia Marchewka – całe życie poświęciła koniom i zdobywaniu wiedzy o nich. Magister zootechniki i absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia zwierząt”. Od 6 lat zawodowo zajmuje się werkowaniem koni w podejściu natural hoof care, a wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobywała bezpośrednio u takich autorytetów jak dr Strasser czy Lars Palo. Od 2003 r. pracuje z końmi metodami naturalnymi. W 2009 r. jako pierwsza osoba w Polsce zaliczyła oficjalnie 3. poziom szkoły PNH. Uczestniczyła w ponad 40 szkoleniach z akredytowanymi instruktorami. Autorka prac naukowych pt. „Odczulanie koni – obserwacja zachowania i dynamiki pracy serca koni odczulanych przy użyciu metody Pata Parellego” oraz „Zachowania anormalne u koni utrzymywanych w chowie stajennym”.


Termin: 21-22 marca 2015

Miejsce kursu: Stadnina Koni Malutkie, Malutkie 31, 97-505 Dobryszyce (między Częstochową i Piotrkowem Trybunalskim)

Cena: 360 zł (w cenie wykłady, warsztaty, materiały szkoleniowe, bufet z ciasteczkami i napojami, certyfikat)

Dodatkowo płatne: dwudaniowy obiad w opcji mięsnej lub wegetariańskiej: 27zł/os.

Dla chętnych: nocleg od 25zł/os.(ilość noclegów w tej cenie ograniczona – decyduje kolejność rezerwacji). Zniżka -10% na wszystkie noclegi dla uczestników kursu.

!!! Osoby, które uczestniczyły w którymś z poprzednich kursów kopytowych Koncept DORAD mogą uczestniczyć jako słuchacze – cena: 120zł

Ilość miejsc: 10 (decyduje kolejność zapisów)

Kurs zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nabytą wiedzę i umiejętności.

Uwaga! Miejsce na kursie zostanie zarezerwowane po wpłaceniu zaliczki w wysokości 100zł. Pozostała część wpłaty do 10 dni przed kursem.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji pod numerem 691 715 154

Program kursu do pobrania na: www.dorad.pl/kurs-kopytowy/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #1094 przez Magiczka
Magiczka odpowiedział w temacie: Kurs kopytowy 22-23 marca. Warsztaty+certyfikat.
Zapraszamy do skorzystania z promocji z okazji Dnia Kobiet: od 5 do 10. marca wszystkie kursy Koncept DORAD -10%. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji na: www.facebook.com/konceptdorad
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez Magiczka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.333 s.