× Witamy na forum WWR

Tutaj zawsze znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Topic-icon Pytać każdy może...

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #727 przez Edyta
Edyta stworzył temat: Pytać każdy może...
Chciałabym aby ten temat poświęcony był najróżniejszym pytaniom, z którymi ma ktoś problem a ktoś inny zna odpowiedz. Od pytań banalnych, poprzez "normalne" aż do wysoce skomplikowanych, które wyjaśnimy sobie na Walnym.
Ja nie rozumie np informacji, które były podane w związku z zawodami w Campoverde. W Informacjach- propozycjach zawodów była informacja, że klasy youth ( młodzieży i Dzieci) jadą Pattern 6, nie zapisałam wobec tego dziecka na zawody. Mimi mnie poinformowała, że dzieci jechały jednak swój pattern. Na jakich przepisach wobec tego taka organizacja zawodów się odbyła, przecież zawody afiliowane przez PLWiR powinny być przeprowadzone zgodnie z jej regulaminami a zasady jasne w momencie zgłoszenia. Nie znalazłam, również paternów z Campoverde ani wyników na stronie. Z czego to wynika? I czy tak jest co roku z zawodami w Campoverde- bo wcześniej nie zwróciłam na to uwagi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #729 przez Beata Baca
Beata Baca odpowiedział w temacie: Pytać każdy może...
Nigdzie w propozycjach zawodów w Campoverde nie było napisane , że dzieci jadą #6.
Informacja wygladała tak : Klasy Youth (młodzieży i Dzieci) - Reining Youth PBRK Firma Obuwnicza Pattern 6.
Była jeszcze dodatkowa informacja:
UWAGA: istnieje także możliwość zgłoszeń zawodników do klasy Youth 13& under w konkurencjach Reining, Western Horsemanship, Western Pleasure oraz Trail.
Organizatorzy jak widać nie zakładali frekwencji w tych klasach.
Dla mnie zasady były jasne w momencie zgłoszenia.
Polecam na przyszłość wykonać telefon do organizatora zawsze wyjaśni wszelkie wątpliwości.
Nie było żadnego problemu w przypadku informacji ze strony ekipy Campoverde. Sama prosiłam o wyjaśnienie tematu związanego z podziałem nagród.
Zawody odbyły się w Czerwcu a Ty pytasz w Październiku...????
Impreza odbyła się zgodnie z przepisami PLWiR. Miałam okazje być na tych zawodach, więc wiem.
Campoverde podjeło się trudu zorganizowania kwalifikacji do MP i zapewniło zawodnikom nagrody finansowe i rzeczowe jakich w tym sezonie niegdzie nie było. Jeszcze raz dziekuję za super zawody :) .
Faktycznie organizatorzy nie przesłali wyników i nie można było ich zobaczyć na stronie PLWiR. Pojawiły się w rankingach do MP.
Popełnili błąd. No i co ......, w związku z tym trzeba ich chyba zbiczować ?? B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #731 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: Pytać każdy może...
Pani Beato ja dzwoniłam i pytałam i z pewnością są tacy co te pytania pamietaja bo to wtedy niestety dowiedziałam się o uchwale z marca . Mój błąd wcześniej nie sledziłam uchwał, błędnie zakładałam, że takie rzeczy się wydarzyć nie mogą. I o to właśnie chodzi, dzwoniłam, pytałam, wyjasniałam a potem się dowiaduję, że jednak było inaczej. Bo niestety dla mnie jasne było, że jadą patern 6. Doceniam, że ludzie organizują u siebie zawody. A zwyczajnie chcę wiedziec czego nie rozumie, czego nie widzę i dlaczego teraz jest to oczywiste a jak pytałam to udzielono mi informacji, że organizator zgodnie z uchwałą z marca może tak właśnie zrobić??? No i znowu brzmi to jak atak a ja naprawdę nie jestem w opozycji, po prostu chce miec jasnosc sytuacji a nie wciaz zastanawiac sie o co w tym wszystkim chodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #732 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: Pytać każdy może...
Acha no i oczywiście znam uchwałę, że paterny można podać na godzinę przed startem i zostawmy to w takim razie jako odpowiedz na moje pytanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #733 przez Edyta
Edyta odpowiedział w temacie: Pytać każdy może...
W takim razie cos może mniej drażliwego ale też dla mnie niejasnego. Co oznacza rozgrywanie konkurencji class in class gdzies chyba błędnie wyczytałam, że np młodzież jedzie ten sam pattern co dzieci ale oceny sa oddzielnie dla każdej grupy wiekowej. Na zawodach w Zakrzowie ocenione zostały dwie grupy wiekowe jako jedna całość to jak to jest dokładnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #736 przez Jacek Grobelny
Jacek Grobelny odpowiedział w temacie: Pytać każdy może...
Niestety, zdarza się, że organizatorzy nie dopełniają obowiązków wynikających z przepisów PLWiR (tutaj informacja, że przepisy - nie tylko sportowe - są uporządkowane, powiem więcej - nigdy nie było to lepiej opisane - regulaminy, procedury, wymagania - wszystko tu sukcesywnie jest doprecyzowywane). Dochodzą do nas takie informacje, ale nieoficjalne. Więc nie mamy podstaw, żeby rozmawiać z organizatorami. Przykładem ten konkurs class in class - jak jada youth 13 i youth razem, to powinny być dwie klasyfikacje, jako że klasy są osobno kwalifikowane na MP. Ideą class in class jest również (porozumienie z PLQHA), żeby w konkursie mogli startować członkowie Ligi i PLQHA. Dzięki temu jest większa możliwość startowania w zawodach i tym samym większa frekwencja. Problem jednak nie dotyczy tylko organizatorów ale również zawodników. Nieprzestrzeganie terminów zapisów, nieterminowe wpłaty, jazda na arenie MP (treningi) bez numerów i kilka innych powoduje, że organizatorzy mają więcej problemów, w i tak bardzo złożonym procesie organizacji zawodów. A przecież wydaje się to oczywistym, że jedni bez drugich nie mają szansy funkcjonować - więc gdzie jest problem? Oczywiście organizator może nie przyjąć na zawody zawodnika nie opłacającego boksu, sędzia może go zdyskwalifikować za brak przepisowego ubioru na rozprężalni, Liga może nie zgodzić się na kwalifikacje w jakimś ośrodku, bo nie spełnił wymogów regulaminów - tylko co dalej. Mniej zawodników, mniej kwalifikacji. I zgon. Jeżeli jedni i drudzy (oczywiście nie mówię tu o wszystkich) nie zrozumieją, że utrudniają sobie życie, to będzie tak następnych 10 lat (chociaż grzeszyłbym, mówiąc, że sytuacja się nie poprawia, na pewno się poprawia - ale może za wolno).
W dzisiejszym kryzysie trudno organizuje się zawody (niechęć firm do sponsoringu) i trudno startuje (zawody to towar luksusowy, który, kiedy brakuje pieniędzy, jako pierwszy się odstawia) więc z jednej strony trzeba mieć zrozumienie dla innych ale z drugiej, starać się być akurat. Jak tej akuratności będzie więcej, to i poziom i wizerunek będzie lepszy.
COM_KUNENA_THANKYOU: Edyta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.326 s.