× Witamy na forum WWR

Tutaj zawsze znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Topic-icon Golden Horse Cup 2013

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #630 przez Borys
Borys stworzył temat: Golden Horse Cup 2013
W najbliższy weekend zawody w Korytach w Golden Horse.

W piątek o 17 jest egzamin na brązową odznakę reiningową PZJ. koszt 30 pln od głowy. Zakres pytań i odpowiedzi znajdziecie tutaj
pytania i odpowiedzi - brązowa odznaka reiningowa PZJ
Żeby przystąpić do egzaminu nie trzeba być członkiem PZJ. Zaliczenie odznaki pozwoli - o ile ktoś kiedykolwiek się zdecyduje - na startowanie w zawodach międzynarodowych i krajowych PZJ/FEI zgodnie z regulaminami dyscyplin. Wydatek niewielki, a w biurokratycznym świecie PZJ i FEI kiedyś może się przydać.
zgłoszenia udziału w egzaminie wysłać proszę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z podaniem daty urodzenia, adresu, etc.

część praktyczna to łatwizna
SPRAWDZENIE UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH
2.1 Jazda w zastępie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
2.2 Jazda stępem, przejście do kłusu i galopu. Utrzymanie równowagi oraz
zachowanie płynności tych chodów.
2.3 Ruszanie z miejsca, zatrzymanie i cofanie konia.
2.4 Dosiad jeźdźca w siodle z zachowaniem odpowiedniego balansu ciałem.
2.5 Kontrola nad koniem w czasie jazdy
Ostatnio zmieniany: 6 lata 11 miesiąc temu przez Borys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #638 przez Borys
Borys odpowiedział w temacie: Odp: Golden Horse Cup 2013
Zawody w Korytach za nami. Pogoda była różna - piątek gorące piekło, sobota w strugach deszczu i niedziela 24 'C. Nowa zewnętrzna arena zdałą egzamin pod kątem działania drenów, jednak świeżo położone podłoże nie pozwoliło reinerom na pokazanie spektakularnych stopów, an aktóre czekali kibice. Obsada w konkurencjach trail, western horsemanshhip, reining była pełna - w pozostałych konkurencjach od 1 do kilku par.
Pomimo niesprzyjających warunków sobotę był fajny klimat i miła wieczorna imprezka. Największą niespodziankę sprawił Igor spod Białegostoku wygrywając traila open i traila amator. Zawody były sędziowane przez Damiana i sędzię z NIemiec, więc można było pozwolić sobie na porównanie dość obiektywne. Duża ilość amatorów w reiningu pozwoliła odczuć rywalizację. Szkoda, że w zawodach AQHA gdzie stawką są punkty AQHA wzięło udział tak mało koni. Niezrozumiałe jest dla mnie kupowanie czy hodowanie quarterów - na razie mimo wszystko dość rzadkiej w Polsce rasy bez zamiaru pokazywania ich i konfrontacji w wynikach sportowych w klasach halter etc. Szkoda tym bardziej, że wydaje się, iż rynek hodowców nie sprzeda wszystkich koni dla fanów reiningu, a takie zawody są dobrą okazją zaprezentowania swojego stanu posiadania. Ciekaw jestem jakie są wrażenia pozostałych uczestników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #645 przez Part
Part odpowiedział w temacie: Odp: Golden Horse Cup 2013
Zawody były bardzo udane, miejsce i ludzie je tworzący bardzo sympatyczni :-) Dziękujemy za zorganizowanie zawodów o randze AQHA Approved. Dla nas jako zawodników i hodowców koni AQH to najważniejsza kategoria zawodów, więc zawsze jesteśmy, czy mamy blisko czy daleko zawsze to będą zawody priorytetowe. Borys - dziękujemy bardzo !!!!
Paulina i Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #653 przez Japacz
Japacz odpowiedział w temacie: Odp: Golden Horse Cup 2013
Ja również dziękuję wszystkim, którzy pojawili się w Golden Horse.

Na stronie PLQHA są już dostępne WYNIKI ZAWODÓW. oraz uaktualniony ranking konkursu PLQHA All Around Rider Champion 2013.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #656 przez Daniel Jastrzębowski
Daniel Jastrzębowski odpowiedział w temacie: Odp: Golden Horse Cup 2013

Borys napisał: Szkoda, że w zawodach AQHA gdzie stawką są punkty AQHA wzięło udział tak mało koni. Niezrozumiałe jest dla mnie kupowanie czy hodowanie quarterów - na razie mimo wszystko dość rzadkiej w Polsce rasy bez zamiaru pokazywania ich i konfrontacji w wynikach sportowych w klasach halter etc. Szkoda tym bardziej, że wydaje się, iż rynek hodowców nie sprzeda wszystkich koni dla fanów reiningu, a takie zawody są dobrą okazją zaprezentowania swojego stanu posiadania. Ciekaw jestem jakie są wrażenia pozostałych uczestników.


Zapominasz Borys o osobach dla których to po prostu doskonały koń do...lasu. Z dobrą psychiką, "kompaktowy". A dokładając do tego dobre ułożenie - ideał. Takim osobom nie są potrzebne zawody AQHA. Sport to nie wszystko...I chyba takich osób mamy wbrew pozorom wiele.

Z drugiej strony jednak kilkaset zarejestrowanych w Polsce AQH to już całkiem spory przychówek i wśród właścicieli tego pogłowia z pewnością jest kilku zainteresowanych wypromowaniem swoich koni pod kątem sportu, I nawet jeśli nie każdego stać na wysłanie, jednego lub drugiego, zwierzęcia do szkoły to też dziwię się małym zainteresowaniem HALTER .

A może w tym przypadku mamy do czynienia z obawami, dotyczącymi jakości przychówku...? Nie wiem.

Pozdrawiam,
Daniel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #666 przez jankowski arkadiusz
jankowski arkadiusz odpowiedział w temacie: Golden Horse Cup 2013
dobre spostrzeżenia panie Danielu ... AQH dzisiaj to koń do kaskaderki , do lekkiego zaprzęgu , to koń do lasu , to koń do nauki ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.331 s.